Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Świetlica

 

 

 Nasza świetlica jest miejscem bardzo lubianym przez naszych wychowanków, dzieci tutaj się nie nudzą. Każdy może spędzić tu miło, przyjemnie i pożytecznie czas.

Przez cały rok szkolny czeka na uczniów mnóstwo ciekawych zajęć. Każdego dnia pod opieką nauczycieli mogą rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim przyjemnie i kreatywnie spędzać czas.

W trakcie codziennych zajęć zwracamy również szczególną uwagę na doskonalenie samodzielności oraz wszechstronny rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny naszych uczniów. W świetlicy mają możliwość rozwoju własnej aktywności, uczą się jak spędzać wolny czas, odrabiają zadania domowe, doskonalą umiejętności społeczne, odpoczywają i relaksują się.

Świetlica wyposażona jest w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne przydatne podczas zajęć plastycznych, sportowych, czy podczas relaksu i chwili dla siebie. Mamy m.in. klocki, gry planszowe, gry edukacyjne oraz książki i pluszaki. Zestawy przyborów plastycznych, oraz sprzęt sportowy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, zabawy ruchowo-muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno–sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych.

Nasza świetlica otwarta jest codziennie w godzinach od 6:30 do 15:30

Podczas dwóch długich przerw (11:20 i 12:20) dzieci w świetlicy jedzą obiady.

W roku szkolnym 2019/2020 nasza świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego:DOBRZE JEMY - ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU oraz do projektu CZYTAM Z KLASĄ.

Jak co roku w świetlicy odbywają się ciekawe akcje, np. wymiana pocztówkowa ze świetliczakami z całego kraju, obchody Dnia Pluszowego Misia czy tydzień kolorowych skarpetek nie do pary.

Zapraszamy do obejrzenia  Galeria zdjęć z prowadzonych zajęć świetlicowych.

GALERIA ZDJĘĆ 2019/2020

WRZESIEŃ

PAŹDZIERNIK

LISTOPAD

DOKUMENTY ŚWIETLICY

Plan zajęć dnia świetlicy

Zarządzenie dyrektora w sprawie korzystania ze stołówki

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

Prace świetliczaków można podziwiać na gazetkach tematycznych w naszej świetlicy oraz w galeriach na stronie

 

 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

* DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY

Konstruktorzy przyszłości - artykuł

Mikołajki w świetlicy - artykuł GALERIA

ŚWIETLICOWE CZYTANIE - artykuł GALERIA

Dzień Puchatka w naszej świetlicy - artykuł GALERIA

W świetlicy jest wesoło - artykuł