Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

psp15@kedzierzynkozle.pl

 

  • 01.jpg
  • 01a.jpg
  • 02.jpg
  • 02a.jpg
  • 03.jpg
  • 03a.jpg

Naszym celem było uświadomienie uczniom, że dynia, która jesienią szczególnie kojarzy się ze świętem Halloween, służy przede wszystkim do przygotowania przepysznych posiłków. Jest również inspiracją do tworzenia wierszy, co udowodnili dziś uczniowie licznie zgromadzeni w szkolnej świetlicy. Zadaniem każdej z klas było ubranie się tego dnia na pomarańczowo, przygotowanie dań z dyni, udekorowanie nimi stołu oraz napisanie wierszyka na temat dyni. Wszystkie klasy z niezwykłym zaangażowaniem podjęły się wykonania zadań, czego efektem były dyniowe babki, ciasteczka, konfitury, kompot, placki a nawet zupa-krem! Ponadto na stołach pojawiło się mnóstwo dyniowych dekoracji, m. in. jesienny koszyk, dynia zrobiona na drutach, a nawet dyniowy Minionek 

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce klasa 2b

II miejsce klasa 3b

III miejsce klasa 1b

Klasy 1a, 2a i 3a otrzymały wyróżnienia. Po zakończeniu projektu zostały wręczone dyplomy dla klas, a dla uczniów szczególnie zaangażowanych w działania przewidziano nagrody. Każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał również przepis na zupę – krem z dyni.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom (RUN), którzy zaangażowali się w projekt, poświęcili swój cenny czas i energię, by przygotować się do tego wydarzenia.

Organizatorki projektu: Hanna Pokorska Karina Puls

 

Przejdź do galerii...